Ślub humanistyczny Zielona Góra

hcąc zawrzeć związek małżeński, wcale nie musisz ograniczać się do wyboru jednej ze standardowych ceremonii – uroczystości kościelnej lub cywilnej w urzędzie. Ciekawym rozwiązaniem dla wielu osób może być ślub humanistyczny. W Zielonej Górze i okolicach z chęcią pomogę w jego organizacji, udoskonalając przyjęcie starannie dobraną muzyką, oprawą pirotechniczną oraz kompleksowo prowadząc imprezę, aby wszyscy goście bawili się podczas niej doskonale. Sprawdź, jakie usługi oferuję!

Ślubna uroczystość w duchu humanistycznym – na czym polega?

To jedna z form zawarcia związku małżeńskiego, ciesząca się popularnością między innymi na Wyspach Brytyjskich. I choć w Polsce nie ma ona mocy prawnej – chcąc formalnie funkcjonować jako żona i mąż, para musi dodatkowo wziąć ślub cywilny – w wielu krajach humanistyczna ceremonia jest respektowana przez prawo. Dzieje się tak w Australii, Norwegii, Szkocji, Irlandii, Nowej Zelandii oraz Stanach Zjednoczonych. Dla kogo to dobre rozwiązanie? Z pewnością dla osób niezwiązanych z żadną religią, chcących zorganizować przyjęcie ślubne według własnych zasad i bez odgórnie narzuconych norm czy schematów. Z takiej możliwości korzystają też pary homoseksualne, które w naszym kraju nie mają innych dostępnych opcji oraz osoby pragnące zawrzeć małżeństwo w plenerze.

Jak zatem przebiega ślub humanistyczny? Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie i Twojego współmałżonka – nie ma tu żadnych reguł, a ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia pary młodej.

Ślub humanistyczny – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Choć w wielu krajach na świecie stanowi on bardzo popularne rozwiązanie, w Polsce wciąż jeszcze wydaje się nowością, dlatego przybliżę Ci trochę zarys ceremonii i jej najważniejsze zalety. Być może i Ty postawisz na ślub humanistyczny. W Zielonej Górze skorzystaj z mojej pomocy i usług, a przyjęcie będzie niezapomniane!

  • Zawierając małżeństwo w stylu humanistycznym, nie musisz zmagać się z żadnymi formalnościami – to po prostu uroczystość, podczas której para młoda wyznaje sobie miłość w sposób dostosowany do indywidualnych preferencji i potrzeb.
  • W trakcie ślubu humanistycznego mogą pojawić się elementy typowe dla standardowych ceremonii – składanie przysięgi, wymiana obrączek, życzenia gości. Nie są one jednak obowiązkowe i to od Ciebie zależy, czy chcesz, aby wystąpiły. Często przybierają zupełnie nową postać – znanych wierszy i cytatów o miłości oraz zabawnych opowieści o parze młodej.
  • Aby wziąć ślub humanistyczny, należy mieć ukończone 18 lat i nie można pozostawać w innym związku małżeńskim, podlegać ubezwłasnowolnieniu czy być spokrewnionym z partnerem w linii prostej.
  • Podczas ceremonii często sięga się do romantycznych tradycji z wielu różnych kultur – dzięki temu każda para młoda ma szansę wykreować uroczystość idealnie dostosowaną do swoich oczekiwań.
  • Planując taki sposób zawarcia związku małżeńskiego, nie musisz mieć świadków – choć oczywiście możesz ich wybrać i poprosić o obecność i pomoc, jednak nie jest to obowiązkowe.
  • Wśród kluczowych cech charakteryzujących ślub humanistyczny należy wymienić koncentrację na parze młodej i łączącej ją miłości oraz odejście od formalnych norm na rzecz elastycznego, swobodnego podejścia.

Zalety takiej formy zawarcia związku małżeńskiego to przede wszystkim:

  • pełna swoboda w organizacji ceremonii i wyborze osoby prowadzącej,
  • możliwość uwzględnienia kultury, z jakiej wywodzi się para młoda i ważnych dla niej tradycji,
  • skupienie na wartościach, które pomagają scalić związek i pozytywnie wpływają na relację dwojga ludzi,
  • brak ograniczeń związanych z czasem trwania czy miejscem, w jakim odbywa się uroczystość – a to daje ogromne pole do popisu w kwestii personalizacji całego wydarzenia.

Planujesz ślub humanistyczny w Zielonej Górze? Skorzystaj z pomocy konferansjera!

Jeśli chcesz, żeby Twoje przyjęcie było niezapomniane, a goście jeszcze przez wiele miesięcy je wspominali, koniecznie skorzystaj z profesjonalnego wsparcia. Jako konferansjer i DJ Maciej Luniak pomogę Ci zorganizować ślub humanistyczny w Zielonej Górze z dopasowaną oprawą muzyczną i atrakcjami, które rozkręcą każdą imprezę!